Międzynarodowy dzień osób starszych

Co roku 1 października obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Osób Starszych, który został ustanowiony w 1990 roku przez ONZ. Więcej można poczytać o nim na portalu Wikipedia, gdzie przedstawiona jest dokładna jego geneza oraz motywy powstania. Ma natomiast dzisiaj skupimy się przede wszystkim na tym, aby przybliżyć Ci sposoby na obchodzenie tego święta w naszym kraju.

Otóż szczególnie widać to w domach spokojnej starości, gdzie na ten dzień dla podopiecznych przygotowuje się wiele wyjątkowych atrakcji. Warto dawać im do zrozumienia, że są kochani i jak najbardziej potrzebni. To ważne, gdyż wiele z tych osób niestety często ma w głowie myśli, że nie mają po co żyć i wszyscy ich opuścili. Tego typu święta pozwalają obudzić w nich świadomość, że jest zupełnie inaczej.

Z tej okazji w domach starców organizowane się przedstawienia, czy też specjalne projekcje. Niekiedy przyjeżdża również młodzież, która także przygotowuje swoje występy dla seniorów. Chodzi o to, aby dzień ten mógł być jak najbardziej radosny i zapisać się w pamięci każdego.